İptal ve İade Politikası

İŞLETMECİ: Paraside Aile Oteli
İşletmeci, giriş tarihinde tamamen işlevsel olarak Kiracıya teslim edilecek ve konaklama süresi boyunca muhafaza edilecek olan tam donanımlı ve donanımlı bir daireyi işletmektedir. Bu Sözleşmede belirtilen şart ve koşullar kapsamında Türk Borçlar Kanunu'na uygundur.
KARŞILIKLI OLARAK KABUL EDİLEN ŞARTLAR:
ANAHTAR SÖZLEŞME ŞARTLARI

1.1 Aylık kira ödemesi:
Kiracı, aylık kira ücretini rezervasyon sırasında seçilen ödeme planına göre ödeyecektir. Kiracı, kirayı Paraside Aile Oteli’nin belirlenmiş kurumsal banka hesabına yatırabilir veya kartla ödeyebilir, bu durumda bir işlem ücreti uygulanabilir. 2 aya kadar kiralama süresi için ödemenin tamamı peşin olarak yapılacaktır.

1.2 Taksit Ücreti:
Kiracı'nın vadesi gelen toplam tutarı taksitle ödemeyi tercih etmesi durumunda, kalış süresi ve taksit adedine göre taksit ücreti hesaplanacaktır.

1.3 Rezervasyon onayı:
1.3.1 Çevrimiçi rezervasyon durumunda, Kiracı aşağıdaki zaman dilimlerinde aşağıdaki ödemeleri tamamlamalıdır:
1.3.2. Çevrimiçi rezervasyon taşınmadan 5 veya daha fazla gün önce yapılmışsa, ödeme rezervasyondan itibaren 3 iş günü içinde tamamlanmalıdır
1.3.3. Online rezervasyon taşınmadan 1-4 gün önce yapılmışsa, ödeme taşınmadan en az 1 iş günü önce tamamlanmalıdır
1.3.4. Online rezervasyon taşınma ile aynı gün gerçekleşmişse, ödeme hemen ve taşınmadan önce tamamlanmalıdır. a. Depozito: İade edilebilir güvenlik teminatı aşağıdaki gibi olacaktır:
1-2 aylık kiralama süresi: 1 aylık kira
3+ aylık kiralama süresi: 2 aylık kira
1.3.5 Teminat depozitosu, kiracının ayrılmasından sonraki 30 gün içinde, mülkün, demirbaşların ve donanımların ve mobilyaların tatmin edici bir durumda olmasına bağlı olarak, makul bir aşınma ve yıpranmaya izin verecek şekilde, aynı koşulla orantılı olarak Kiracıya iade edilecektir. Kira süresi sonunda ödenen hizmet bedellerinin (su, gaz, elektrik, internet, TV) belirlenen tutarı aşması durumunda bu fark tutarı Kiracıdan alınan depozitodan düşülür.

2.1 Rezervasyon İptal Politikası
2.2 Kiracının ödeme tablosunda belirtilen ödemeleri yukarıda açıklanan şekilde tamamlamaması durumunda, Kiracının rezervasyonu iptal edilecek ve Kiracı rezervasyon ücreti dışında tam bir geri ödeme alacaktır.
2.3 Başlangıç tarihinden en az 30 gün önce iptal edilen kira kontratları iptal ücretine tabi değildir ve Kiracıya rezervasyon ücreti hariç tam iade yapılır.
2.4 Planlanan Giriş Tarihinden 29 (yirmi dokuz) ila 1 (bir) gün öncesine kadar iptal edilen kira kontratları, 1 (bir) Aylık Ücret tutarı cezasına çarptırılacaktır.
2.5 Kiracının daireyi fiziksel olarak ziyaret etmemiş olması koşuluyla, rezervasyonun çevrimiçi bir kanal aracılığıyla onaylanması durumunda, Kiracı, giriş sonrası 24 saat içinde rezervasyon ücreti hariç tam para iadesi ile iptal işlemine devam edebilir. Tüm iptaller yazılı olarak sunulmalıdır.
2.6 Mülkün rezervasyon süresi boyunca herhangi bir nedenle kiralanamayacak duruma gelmesi durumunda, İşletmeci yeni bir konaklama teklif etme veya rezervasyonu Kiracıya tam geri ödeme ile iptal etme hakkına sahiptir.

3. Erken Fesih, Yenileme ve Sözleşme Sonrası
3.1 Kiracının sözleşmeyi planlanan süreden daha önce feshetmek istemesi durumunda, işletmeciye önceden haber vermesi gerekir. İhbar süresi 1 yıllık sözleşmeler için 2 ay ve daha kısa süreli sözleşmeler için 1 aydır.
2 aylık kiralama süresine ilişkin sözleşmeler peşin ödenir ve bu nedenle iptal veya iade yapılamaz. Süresi 2 aydan fazla olan ve 30 (otuz) günlük ihbar süresi kuralını izleyen sözleşmeler için fesih, sözleşmenin ilk 2 ayından sonra verilecektir, ancak tüm sözleşme süresi için Aylık Ücret (talep edilen fesih tarihine kadar) tarih), rezervasyon sırasında geçerli olan daha kısa süreli Aylık Ücretine göre ayarlanabilir.
3.2 Kiracı, kira sözleşmesini sadece İşletmecinin kira sözleşmesinin sona erme tarihinden otuz (30) gün önce yazılı olarak bilgilendirilmesi ve alt kira sözleşmesini yenilemeyi kabul etmesi durumunda uzatma hakkını saklı tutar. Talep, yalnızca uygunluğa ve karşılıklı anlaşmaya bağlı olarak kabul edilecektir.
3.3 Sözleşme, belirtilen sürenin sonuna kadar geçerlidir ve bu süreden sonra tarih geçersiz sayılır.
3.4. Kiracı sözleşme bitimine 10 gün kala kira sözleşmesini uzatma talebini bildirmekle yükümlüdür. Uzatma talebinde ki ödemeyi 3 gün içerisinde tamamlaması gerekir, ödeme tamamlanmaz ise ana sözleşmedeki kontrat bitimindeki gün 14.00’a kadar ana kira sözleşmesinde belirtilen daire’yi teslim etmediği takdirde depozito bedeli cezai şart olarak uygulanır.

4. Temizlik ve Bakım
4.1 İşletmeci, rezervasyon sırasında Kiracı tarafından seçilene göre kuru temizleme ve apartman temizliği dahil olmak üzere temizlik hizmetlerini önceden belirlenmiş bir fiyata sunacaktır.
4.2 Dairenin veya ekipmanın herhangi bir bakım sorunu veya altyapısının arızalanması durumunda, İşletmeci, tesisi mümkün olan en kısa zaman diliminde önceki her duruma geri döndürmek için gerekli önlemleri alacaktır.
4.3 Mülkün aynı koşullarda teslim edilebilmesi için alınan depozitodan mahsup edilecek 1 yatak odası için 500 TL, 2 yatak odası için 550 TL, 3 ve 4 yatak odalı daireler için 650 TL çıkış temizlik ücreti alınacaktır. Kiraya Veren tarafından. Kiralama süresi 6 aydan uzunsa, kiralanan mülk Paraside Aile Oteli tarafından yeniden boyanır. Boya işi kiralayan tarafından alınan Depozitodan. Belirli birim için çıkış ve boyama ücreti (varsa) Kiracı Depozitosundan düşülecektir.

5. Kamu Hizmetleri ve Vergiler / Görevler
5.1 Güç kaynağı, su temini, ısıtma, bina hizmet ve bakım ücretleri dahil mülk ile ilgili faturalar Kiracı tarafından ödenecektir. Tesisler için aylık hizmet bedeli sözleşmede belirtilen kiraya dahildir.

6. Davranış Kuralları
6.1 Kiracı, tüm topluluk kurallarına ve düzenlemelerine uymayı kabul eder.
6.2 Tesis, yalnızca Kiracı ve önceden tanımlanmış diğer şahıslar tarafından işgal edilecektir. Tesiste yatak odası başına en fazla 2 konuk kalacaktır.
6.3 Mülkte ikamet edecek Kiracı ve diğer şahısların tesise varmadan önce Pasaportlarının fotokopisini sunmaları gerekir.
6.4 Kiracı hiçbir koşulda mülkü alt kiralayamaz.
6.5 Kiracı, daireyi bu sözleşmede belirtildiği şekilde kullanmayı taahhüt eder ve herhangi bir yasadışı amaç için kullanmayacaktır. Daire kesinlikle ikamet amaçlı kullanılacaktır. Bu taahhüdün ihlal edilmesi halinde, işbu sözleşme herhangi bir hüküm, uyarı veya başlatılmış diğer herhangi bir işlem yapılmaksızın hükümsüz sayılacak ve kalan kira süresi için kira ödeyecek veya halihazırda ödenmişse iade edilmeyecektir.
6.6 Paraside Aile Oteli, tesiste sigara içilmesine izin verilmeyen daireler için tesis içinde sigara içildiğinin tespit edilmesi üzerine, bir temizlik seansı gerekli görülür ve bunun tam maliyeti Kiracı tarafından karşılanır. Sigara cezası olacaktır. Ödemeye uyulmaması, Operatöre gerekli tutarı Güvenlik Depozitosundan alıkoyma hakkı verecektir.
6.7 Kiracı, rezervasyon yapmadan önce dairenin evcil hayvan dostu olup olmadığını kontrol etmelidir. Kiracı işbu belge ile tesislerde ve / veya tesislerde ikamet eden Hayvan'ın neden olduğu her türlü hasarı telafi etmeyi ve ödemeyi taahhüt eder. Kiracı, tesisin sonunda profesyonel temizlik için ödeme yapmayı kabul eder. Kiracılık. Bu, İşletmeci tarafından düzenlenecek ücret Kiracıya fatura edilecektir.

7. Yasal Yargı
7.1 Bu sözleşme Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabi olacak ve Türkiye Cumhuriyeti Erzurum mahkemeleri yetkili olacaktır.